Europski tjedan

Obilježavanjem Europskog tjedna, organizirano je predavanje za učenike viših razreda u ponedjeljak, 4. svibnja. Na predavanju je govorila Marija Ciceli o osnovnim informacijama o Europskoj uniji.  Na koji način ona funkcionira, koje zemlje su članice, kako EU utječe na naš svakodnevni život i mnoge druge stvari vezane uz Europsku uniju. Učenici su sve to pozorno pratili i slušali, kako bi to svoje znanje pokazali sljedećeg dana, 5. svibnja, na kvizu. Također je bio postavljen i pano na kojem su se nalazile sve bitne informacije o Europi i EU, koje su učenici, posebno natjecatelji, čitali i pamtili za što bolji rezultat na kvizu.

Natjecatelji su odabrani izvlačenjem papirića, te su tako ekipe bile različite. Bilo je pet ekipa, u pet različitih boja. Svaka ekipa imala je svog predstavnika i igrača. Predstavnik da odgovara glasno na pitanje uz prethodni dogovor s ostalim igračima, a igrač da pomiče figure na poljima. Polja koja su igrači prolazili bila su raznih boja i zadataka, tako da je svima bilo zanimljivo i napeto. Napetost je bila veća tim više što na jednom polju nisu smjele biti dvije figure, pa je bilo i mnogo izbacivanja. No ipak uz mnogo rivalstva i borbe, zasluženu pobjedu odnijela je ekipa bijele boje. Također za popunjavanje pauza bio je zaduženi bend Kriva nota koji je svojom svirkom i pjesmom zabavljao učenike. Svi natjecatelji dobili su nagrade, dok je pobjednička ekipa nagrađena pizzom i knjigama.

Učenicima je bilo posebno zanimljivo puštanje balona s porukom čestitke svim stanovnicima Europske unije. Pobjednička ekipa je pustila balone u zrak, s nadom da će nam se vratiti pokoji odgovor na mail adresu.

No to nije sve, u sklopu Europskog tjedna učenici trećih razreda zajedno s njihovom učiteljicom Aleksandrom Komar Rebernik, otišli su na Olimpijadu u Sloveniju. Tamo su aktivno sudjelovali i predstavljaju našu školu svojim sposobnostima i znanjem.

Treće godine za redom, pedagogica Andreja je zajedno sa 4 učenika – Elena Stanković, Monika Lovrec, Hana Hadžić i Ante Žibek otišla u Ormož, gdje se također obilježava dan Europe. U osnovnoj školi Miklauž odvijao se taj događaj te su učenici zajedno s pedagogicom predstavljali našu školu, a ujedno i naš kraj.

Kako je sve to izgledalo, možete vidjeti u Fotogaleriji.

objavio: Monika Kuzma   datum: 12. 5. 2015.