18.11. - Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

I ove smo godine obilježili obljetnicu žrtve grada Vukovara. Na početku nastave minutom šutnje odali smo počast svim poginulima u obrani Vukovara. Svoje živote za slobodu domovine u Vukovaru je položilo i nekoliko  Međimurca. Učenici su u školu donijeli po jedan lampaš. Učiteljice i učenici nižih razreda su pokraj sportske  dvorane oblikovala vodotoranj. U centru Štrigove predstavnici viših razreda dopunili su natpis VUKOVAR!

Štrigovu s Vukovarom povezuje i zapažanje Josipa Bedekovića, koji je u 18. st.  putujući po Hrvatskoj primijetio da su Međimurje, kao i Srijem (koji počinje od Vukovara) najuređeniji dijelovi Hrvatske. Zbog toga ih je nazvao "Hortus Croatiae" (vrt, cvjetnjak Hrvatske). Iako je Štrigova na drugom kraju Hrvatske, svakodnevno je povezana s Vukovarom putem vode. Nalazimo se u Dunavskom slivu, pa vode naših potoka preko Mure i Drave, svakodnevno miluju Vukovar.

Vidi foto-galeriju

objavio: Višeslav Štimec Protrka   datum: 20. 11. 2016.

18.11. - Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Vidi foto-galeriju

objavio: Višeslav Štimec Protrka   datum: 20. 11. 2016.

« Svibanj 2017 »