Projektni dan - "Otpad"

Na početku proljeća, 21. ožujka, bavili smo se ekologijom s temom: otpad i njegovo zbrinjavanje.Najbolje se uči kad se u živo vidi i doživi kako zbrinjavanje otpada u stvarnosti izgleda.

Učenici viših razreda posjetili su Odlagalište otpada Totovec. Uz stručno vodstvo prošli smo sve faze zbrinjavanja otpada, od dovoza i sortiranja, do deponiranja. Popeli smo se i na vrh „brega od smeća“, koji je s jedne strane lijep i zelen i bez ružnih mirisa, a s druge aktivne strane, vrlo ružan i smrdljiv. Na kraju izleta prošetali smo uz akumulacijsko jezero na Dravi.

Niži razredi bili su na Pročistaču otpadnih voda u Podturenu, kojega su također uz stručno vodstvo detaljno razgledali. Posjetili su i Prirodoslovni muzej u Križovcu.

Vidi foto-galeriju.

objavio: Višeslav Štimec Protrka   datum: 23. 3. 2017.

Projektni dan - "Otpad"

Vidi foto-galeriju.

objavio: Višeslav Štimec Protrka   datum: 23. 3. 2017.

« Listopad 2017 »