5.12.2013. –Večer matematike u OŠ Štrigova

Već u prvoj godini provođenja projekta "Večeri matematike" u našoj školi prisustvovalo je 167 sudionika. Cilj projekta je poticanje pozitivnog stava prema matematici kao i međusobno druženje roditelja i djece preko matematičke igre.

Projekt "Večer matematike" organiziralo je Hrvatsko metematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Projektu se odazvalo više od 240 osnovnih i srednjih škola među kojima je i naša.

Večer je bila organizirana kao velika igraonica u kojoj su sudjelovali učenici od 1. do 8. razreda. Za svaki razred bilo je pripremljeno od 5 do 8 igara koje su bile raspoređene po stanicama.

U samoj provedbi projekta sudjelovale su učiteljice matematike Jelena Horvat i Martina Šoltić, sve učitljice razredne nastave kao i neki učenici 6., 7. i 8. razreda u ulozi asistenata. Druženje je trajalo od 18 do 20 sati.

S izrazitim zadovoljstvom možemo se pohvaliti da je od 196 učenika, koliko broji naša škola na "Večeri matematike" prisustvovalo njih 103. Smatramo da je projekt uspješno realiziran. Učenici i roditelji bili su oduševljeni ovom idejom te su aktivno sudjelovali u provedbi i pritom se dobro zabavili. Na kraju večeri dobili smo samo pozitivne komentare i upit o provedbi sljedeće godine.

objavio: Martina Šoltić   datum: 12. 12. 2013.

5.12.2013. –Večer matematike u OŠ Štrigova

objavio: Martina Šoltić   datum: 12. 12. 2013.