Obavijesti

Sportski uspjesi Osnovne škole Štrigova u 2021./2022.

U ovoj školskoj godini najuspješnije su bile šahistice , plasiravši se na Državno prvenstvo osnovnih škola u šahu. Također uspješni su bili odbojkaši i odbojkašice, plasiravši se u finale Županijskog natjecanja u odbojci za osnovne škole. Muška ekipa šahista isto je sudjelovala na Županijskom natjecanju u šahu.

Šah
Šahovsku ekipu Osnovne škole Štrigova čine: učenice Vita Čavničar, Mariytea Škorjanec, Lucija Heric, Anamarija Petek, Kjara Čavničar. Na Županijskom natjecanju u šahu osvojile su 1. mjesto i time osigurale plasman na Državno prvenstvo u šahu. Državno natjecanje odvijalo se u Segetu Donjem pokraj Trogira, od 14.12.-16.12. Na Državnom natjecanju sudjelovalo je ukupno 45 ekipa, od toga 22 ženske ekipe. Igralo se sve ukupno 9 kola u kojima su osvojile 18 bodova. Naše šahistice osvojile su 12. mjesto. Vodio ih je njihov trener Srećko Heric.

Na Županijskom natjecanju u šahu sudjelovala je i naša muška ekipa u sastavu: Leon Rebernik, Mateo Kovačić, Lovro Padarić, Petar Petek.

Odbojka
Natjecanja u odbojci počinju međuškolskim turnirom. Na međuškolskom natjecanju su bile uspješne i ženska i muška odbojkaška ekipa. Jedna i druga ekipa plasirale su se na završnicu  -Županijsko natjecanje u odbojci za osnovne škole.

Žensku ekipu naše škole činile su: učenice Jasmina Novak, Tomislava Pevec, Gracie Slokan, Klara Brezovački, Emili Puklavec, Zara Pfeifer, Maja Paola Peran, Lucija Žibek, Anabela Sklepić.

Županijsko natjecanje održalo se u Osnovnoj školi Ivanovec. Sudjelovalo je 6 ženskih ekipa. U uzbudljivom polufinalu naše cure nisu uspjele pobijediti tako da su se morale boriti za 3. mjesto. U utakmici za 3. mjesto pobjeđuju s 2 lako dobivena seta i vraćaju se s brončanim medaljama.

Mušku ekipu naše škole činili su: učenici Luka Vranović, Matej Zadravec, Rafael Šajnović, Fran Sabolčec, Martin Ferlin, Mihael Lukman, Aleksandar Majhen, Gabriel Slokan. Obje odbojkaške ekipe vodi i trenira Siniša Stanković.

Međuškolsko natjecanje održalo se u našoj školi. Sudjelovale su 4 ekipe. Naši dečki pobjeđuju sve, prvaci su skupine. Županijsko natjecanje u odbojci za dječake održava se u Osnovnoj školi Belica, sudjeluje 6 ekipa raspoređenih u 2 skupine. Čeka ih slična sudbina kao i naše djevojke, drugi su u skupini. Izgubili su jednu utakmicu koju su u našoj školi pobijedili, tako da se i oni na kraju moraju boriti za 3. mjesto. S lakom pobjedom postaju 3. u županiji.

Trebalo je malo više sreće da i odbojkaške ekipe okuse čari državnog natjecanja.

objavio: Kristina Kralj   datum: 10. 6. 2022.