Video upute za antigenski test
SAMOTESTIRANJE NA KORONAVIRUS - Kako upotrijebiti antigenski test za samotestiranje na COVID-19

SAMOTESTIRANJE - PRVA OBAVIJEST:

Poštovani roditelji,

prema uputama MZO od ponedjeljka 14.2.2022. počinje mjera samotestiranja učenika. Provođenjem mjere samotestiranja ukinula bi se obveza samoizolacije učenika koji su bili u kontaktu s Covid-pozitivnom osobom, a nemaju simptome bolesti.

Samotestiranje sa SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima je dobrovoljno i besplatno i obavlja se jednom tjedno. Preporuka je da se učenici samotestiraju ponedjeljkom prije nastave (ili nedjeljom prije spavanja) te da potom prijavite samo pozitivne rezultate testiranja razredniku/ci.

Ukoliko ne želite da Vaše dijete provodi mjeru samotestiranja sa SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima, molimo Vas da ispunite obrazac/izjavu, koju će Vaše dijete donijeti kući te ju potpisanu treba vratiti do petka ujutro (11.02.2022.). razredniku/ci. U tom slučaju, testovi Vam neće biti uručeni te će Vaše dijete nakon kontakta s Covid-pozitivnom osobom morati u samoizolaciju.

U slučaju pristanka (a smatra se da roditelj pristaje ukoliko ne potpiše navedenu IZJAVU), bit će Vam dostavljena dva SARS-CoV-2 brza antigenska testa za provođenje mjere samotestiranja u ponedjeljak 14.2.2022. te u ponedjeljak 28.2.2022.

Važno je naglasiti da prema uputama proizvođača nije uputno da učenici mlađi od 16 godina provode samotestiranje bez nadzora ili pomoći odraslih osoba.

U prilogu su upute Ministarstva znanosti i obrazovanja koje molimo da pročitate, bez obzira na Vašu odluku.

Ravnatelj: Stanislav Rebernik

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRIMOPREDAJA TESTOVA:

Razredna nastava:

Poštovani roditelji,

molimo da u dogovoru s razrednikom putem e-mail-a razrednika ili na viber razrednika se izjasnite  ukoliko ste suglasni da razrednica preda Vašem djetetu dva SARS-CoV-2 brza antigenska testa (ako da, napisati SUGLASAN/NA).

Ukoliko želite sami preuzeti test u Školi, možete doći u petak 11.2.2022. u vremenu od 11,00 do 14,00 sati ulaz (možete kontaktirali razrednika na njegov e-mail ili viber).

Ako želite da razrednica preda Vašem djetetu testove, molimo da mu/joj objasnite da testove ne otvara (NE KORISTI SAMO!!) te da ih po dolasku kući preda odmah Vama. Način primjene testa možete pronaći u uputama proizvođača SARS-CoV-2 testova.

Predmetna nastava:

Poštovani roditelji,

u petak 11.2.2022. razrednik/ca će Vašoj djeci uručiti dva SARS-CoV-2 brza antigenska testa.

Molimo da objasnite Vašoj djeci da testove ne otvaraju (NE KORISTE SAMI!!) te da ih po dolasku kući predaju odmah Vama. Način primjene testa možete pronaći u uputama proizvođača SARS-CoV-2  testova.

Za slanje rezultata:

Poštovani roditelji,

molimo da rezultat prvog samotestiranja za ponedjeljak 14.2.2022.  javite razredniku/ci Vašeg djeteta na sljedeći način:

• Poslati razredniku/ci na privatan e-mail ili viber rezultat testa (pozitivan ili negativan),

u nedjelju u vremenu od 18,00 do 20,00 sati.

• Upisati djetetu u bilježnicu/informativku rezultat testa (pozitivan ili negativan).

U slučaju opravdanog izostanka Vašeg djeteta s nastave, samotestiranje možete obaviti sljedeći radni rad i o rezultatima obavijestiti razrednika/cu Vašeg djeteta.

ZA UČITELJE:

Drage kolegice i kolege,

od ponedjeljka 14.2.2022. počinje mjera samotestiranja učenika s ciljem održavanja nastave uživo, po modelu A. Upute su u prilogu i molim sve da ih proučite!!

Najveći dio posla je na razrednicima, a koji trebaju:

• poslati roditeljima obavijest i upute  (nalaze se na mrežnim stranicama Škole);
  • podijeliti svojim učenicima IZJAVE za roditelje (oni roditelji koji odbijaju samotestiranje djece trebaju potpisati izjave, a djeca ih donijeti potpisane najkasnije u petak ujutro (11.02.2022.) koji roditelji nisu suglasni da im se dijete samotestira. O tome obavijestiti ravnatelja. Izjave za svoj razred možete uzeti u tajništvu.
  • podijeliti učenicima ili njihovim roditeljima (ovisno kako se roditelji izjasne) testove (za sad svakome po 2 testa) u petak 11.2.2022. Vrećice s testovima ćete moći preuzeti u petak 11.2.2022. u Stručnoj službi.

Primopredaja testova učenicima/roditeljima:

Učenici razredne nastave razreda mogu sami preuzeti testove ili ako se roditelji izjasne da oni osobno žele preuzeti testove (dogovaraju se s razrednikom na njegov e-mail ili viber).  Učenici od 5. do 8. razreda sami preuzimaju testove od razrednika.

• odlučiti, i tako javiti roditeljima, na koji način će vam roditelji javljati rezultate testiranja (na privatni e-mail razrednika ili viber). Roditelji rezultate javljaju razredniku na njegov privatni e-mail ili viber u nedjelju od 18,00 do 20 sati.

« Svibanj 2024 »